Egepen Deceuninck 40 yıla yakın bir süredir Ege Profil’in şemsiyesi altında hizmet veriyor

Egepen Deceuninck 40 yıla yakın bir süredir Ege Profil’in şemsiyesi altında hizmet veriyor

Bize kısaca firmanızın kuruluşu hakkında bilgi verebilir misiniz?
PVC profil sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip Egepen Deceuninck olarak, 1981 yılından bugüne Türkiye’nin sektördeki öncü kuruluşu Ege Profil’in şemsiyesi altında hizmet veriyoruz. 2000 yılında dünyanın en büyük PVC profil üreticisi Deceuninck Grubu’nun şirketimizin en büyük hissedarı olmasıyla birlikte Türkiye’deki PVC sektörünün seyrini değiştirdik. Türkiye’de yaşanan dört mevsimde PVC kullanımının ısı yalıtımındaki önemini vurguladık ve “Türkiye’nin Penceresi” söylemini bugünlere taşıdık.

Egepen Deceuninck Pazarlama ve Satış Grup Müdürü Tamer Özen

Üretim tesisleriniz, faaliyetleriniz ve ürün gruplarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Dünya standartlarındaki üretim kalitemizden ödün vermeden, çevreye duyarlı üretim sürecimizle 110 bin metrekare arazi üzerinde 78 bin 300 metrekare kapalı alan ile 100 bin ton kapasiteyle İzmir’de faaliyet gösteriyoruz. İzmir Menemen Organize Sanayi Bölgesi’nde 200 milyon TL’lik yatırımla faaliyete açtığımız üretim tesisimiz, PVC kapı ve pencere profil üretimi yapan Avrupa ve Amerika’nın en büyük fabrikası olma özelliğini taşıyor. Egepen Deceuninck olarak, yüksek teknoloji ve kalite ile ürettiğimiz ürünlerle bugün Türkiye’de PVC üreticileri arasında ilklerin öncüsü konumunda yer alıyoruz. Egepen Deceuninck olarak Legend, Legend Sürme, Zendow, Everest Max, Fusion, pencere ve kapılarımızda kullanılan başlıca serilerimiz arasında bulunuyor. Ayrıca evlerin hem dekoratif hem de farklı ihtiyaçlarını gideren Storbox (panjur), kepenk, sineklik ve de dekor lambri de ürün gamımız içinde bulunuyor. Legend ve Legend Sürme Sistemlerimiz marka bilinirliği en yüksek ürün grubumuz. Sürme sistemlerinde Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip Egepen Deceuninck olarak, doğadan esinlendiğimiz 14 farklı renk seçeneği ile tüm mekanlara alternatif dekor imkanı sunuyoruz.

Firmanızın ihracat yaptığı ülkelerden en güçlü olduğu pazar neresidir?
Dünyanin dört bir yanına ihracat yapıyoruz. Şili, Hindistan, Tayland, Avustralya’da ve Güney Amerika’nın belli bölgelerinde de yatırımlarımızı genişletiyoruz. Bu yıl hangi fuarlara katılım gösterdiğiniz ve göstereceğiniz fuarlar nelerdir? Egepen Deceuninck olarak 7-10 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Pencere Fuarı’na katıldık. Başta Legend, Legend Sürme olmak üzere tüm sistemlerimizi ve Assist hizmetimizi tanıttık. Pencereye dair tüm sistem ve ürünlerin sergilendiği fuarda, kendi ürünlerimiz üzerinde yaptığımız Ritm Show ile izleyicilere keyifli anlar yaşattık.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.