Marbleart’tan Kusursuz satış taahhüdü

Marbleart’tan Kusursuz satış taahhüdü

Marbleart Marka Direktörü Seda Karakuş İçmimar dergi’nin sorularını yanıtladı

Bize kısaca Marbleart hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bir Mart Mermer markası olan Marbleart’ın yolculuğu 2011 yılı sonunda marka tescilinin yapılmasının ardından, 2015 yılında başlıyor. Mermer ile mobilyanın birleşiminden doğan, doğaltaş sektöründen ayrı yepyeni ve çok zevkli bir alan. Firmamız bu alanda öncü olma özelliği taşıdığından markanın geçirdiği aşamalar bir anlamda yol gösterici niteliğinde. Alsancak’taki mağazamız son tüketici ile buluşmaya devam ederken Marbleart markasının yatırım süreci de sürüyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Marbleart mağazalarına Ege Bölgesi başta olmak üzere birkaç kentte ve yurtdışında ulaşmak mümkün olacak. Çalışmalarımız bu yönde. Kusursuz müşteri memnuniyetine önem veriyoruz. Mağazamıza gelen her müşterimizin mutlaka ve mutlaka memnun ayrılması gerekiyor. Bilmiyorum başka benzeri var mıdır ama biz mermere bir yıl garanti veriyoruz. Müşterimiz ‘üzerinde leke oldu’ dese ve bu durum kendinden kaynaklansa bile bir yıl boyunca değiştirmeyi taahhüt ediyoruz. Şirketimizin anayasası müşteri memnuniyeti… Burada son tüketiciye hitap eden bir mağazayız ve burada hatanın affı yok. Müşteri aldığı anda kullanmaya başlıyor. Dolayısıyla burada satışla başlayan teslimatla devam eden ve satış sonrası memnuniyeti de karşılayacak şekilde bu zincirin kusursuz olmasına çalışıyoruz. Altı boş bir satış istemiyoruz. Göğsümüzü gere gere satmak istiyoruz.

Yurtiçi piyasada en çok hangi ürünleriniz ve neden tercih ediliyor?
Yurtiçi piyasada günümüz modası olan krom ayaklı masa, yan sehpa ve orta sehpa tercih ediliyor. Taş seçimlerinde de Muğla menşeili beyaz taşlar ön plana çıkıyor. İtalyan taşlarına benzer bir taş olan beyaz Muğla taşının yanı sıra Pakistan’dan ithal edilen taş da beğenilen doğaltaşlardan. Öte yandan içinde ince beyaz damarlar bulunan düz siyah taşlar da mobilyalarda en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Mağazamızda Mobilyalarımızı ahşap, bakır, krom ve profil ayak ile mermeri birlikte tasarlayabiliyoruz. Yine de yeni nesil, mermeri daha çok profil ve kromla istiyor.

2018 için ürünleriniz ile alakalı olacak çalışmalarınızdan bahsedebilir misiniz?
Bu yıl öncelikle 7-11 Mart tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Modeko Mobilya Fuarı’yla birlikte yeni koleksiyonumuzun tanıtımını yapacağız. Hedefimiz, markamızın özgün ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak, mermerin her alanda kullanışlı olduğunu ispatlamak, Doğal taşın nasıl dekoratif bir ürüne dönüştüğünü göstermek, doğaltaş ürünlere olan ilgi ve beğeniyi arttırmak, her evde mutlaka doğaltaş en az bir ürünün yer almasını sağlamak ve Pazar payını hak ettiği seviyeye getirebilmektir.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.