Proje ortağınız Hotelya büyüyerek ilerliyor

Hotelya

Zümrüt Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. 1994-97 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yapı Bilgisi Yüksek Lisans Programı’nda yüksek lisans eğitimimi tamamladım. İş hayatıma mobilya sektöründe başladım. Hotelya’yı ise 2010 yılında iyi bir müşterisi olduğum Kolsan firması sahibi Erdoğan Döner ile ortak olarak kurduk. Şu an Hotelya Kurucusu ve Genel Müdürü olarak profesyonel hayatıma devam ediyorum.

Hotelya Kurucusu ve Genel Müdürü Y. Mimar Zümrüt Doyran
Hotelya Kurucusu ve Genel Müdürü Y. Mimar Zümrüt Doyran

Hotelya’yı tanıtarak faaliyetlerinden bahseder misiniz?
Hotelya olarak hareketli ve sabit mobilya ürünlerinde beş yıldızlı otel projeleri daha yoğun olmak üzere AVM, hastane, restoran, ofis, cafe, mağaza gibi her türlü proje için üretim yapıyoruz. Mimari ekiplerin tasarımlarını gerçekleştirdikleri her proje, ekibimiz tarafından hayata geçiriliyor. Bu çok modern bir poliüretan sandalye olabileceği gibi, altın varaklı klasik bir koltuk da olabiliyor. Biz müşterilerimize “Siz hayal edin, biz yapalım, hayata geçirelim” diyoruz. Sektörde bizi farklı kılan en büyük özelliğimiz bu.

Yer aldığınız projeler / referanslar hakkında bilgi alabilir miyiz?
Genellikle otel projelerinin yoğun olduğu referanslarımız içinde rezidans, AVM, hastane, ofis, konut, restoran gibi mobilya ihtiyacı olan tüm yapı tipleri bulunuyor. Çoğunlukla 5 yıldızlı projelere hizmet veriyoruz. Bunların içinde Hilton, Sheraton, Hyatt Regency, Holiday Inn, Fairmont, Rixos gibi otel projeleri yanında 5 yıldızlı diyebileceğimiz Nobu, Frankie, Fenix, Angelique gibi restoran zincirleri de yer alıyor. Yurt içinde Safranbolu Hilton Garden Inn, Tuzla Holiday Inn Otel, İstanbul Fairmont Otel, Samsun Radisson Blu Otel; yurt dışında ise Dubai Rixos, Filipinler Grand Hyatt Hotel, Kıbrıs Malpas Hotel, Bakü Winterpark Hotel projeleri bizim son dönemde gerçekleştirdiğimiz projelerden bazıları. Üretimimizin yaklaşık %60’ı yurt dışı için yapılıyor. Yurt içinde zincir şeklinde yaptığımız – Hilton, Sheraton, Rixos, Holiday Inn, Hyatt Recency – gibi otellerin yurtdışındaki otellerini de yapmaya devam ediyoruz. Aynı şekilde Dubai Rixos, Erbil Divan, Srilanka Sheraton bunlara benzer örnekler. Moskova, Kazakistan ve Dubai’de çalışmalarımız devam ediyor.

Son olarak kısa ve uzun vadeli hedefleriniz nelerdir?
Büyümek, büyümek, büyümek… Ortağımın çok hoşuma giden bir sözü vardır; ‘’Yerin kadar büyürsün’’. İlk hedeflerimiz içinde artık gelen istekleri zor karşılamaya başladığımız ve mecburen proje seçmek zorunda kaldığımız için fabrikamızı metrekare olarak da ekip olarak da büyütmek var. Ve tabi üretimdeki büyümeyi destekleyen satış ekibimizi de büyüteceğiz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.